RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Olympia High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
you RUN the place
4301 S Apopka-vineland Ro, Orlando, Florida, 32835, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Desi Ferreira
Photos (
0
)
View
Videos (
21
)
View
News (
28
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (7 articles)
2012 / 2013 - (12 articles)
2013 / 2014 - (4 articles)
2014 / 2015 - (5 articles)
All News
Search
2015 Results - Jeff Wentworth Invitational
Published by
DyeStatFL.com
Mar 7th 2015, 11:09pm
Comments
Jeff Wentworth Invitational
- Mar 7, 2015
FL, US
Timing/Results by:
Elite Timing And Event Management, Inc. - Orl
« Filter Results by Team: »
Celebration
Edgewater
Father Lopez
First Academy
George Jenkins
Holy Trinity (Me
Jones
Kissimmee-Osceola
Lake Howell
Lake Mary Prep
Liberty
Mt Dora
New Dimensions
Oak Ridge
Ocoee
Olympia
Orlando Christian Prep
St Thomas Aquinas
Winter Park
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Timpson Jr., Michael
First Academy
10.50
nwi
1
10
2
Turner, Devarius
Liberty
10.58
nwi
1
8
3
Henry-Cole, Devontae
St Thomas Aquina
10.87
nwi
2
6
4
Sharman, Kyle
Liberty
10.94
nwi
1
5
5
Oliphant, James
St Thomas Aquina
10.98
nwi
1
4
6
Durham, Jahquez
First Academy
11.02
nwi
1
2.50
6
Gay, Darryl
Ocoee
11.02
nwi
1
2.50
8
Young, Sedarius
Jones
11.06
nwi
2
1
9
Jacobs, Zaire
St Thomas Aquina
11.28
nwi
1
10
Mays, Myraan
Liberty
11.30
nwi
2
11
Word, Chadwick
First Academy
11.32
nwi
2
12
Williams, Marquis
Father Lopez
11.45
nwi
3
13
Darius, Iverson
Olympia
11.46
nwi
2
14
Cadet, Ralph
Olympia
11.55
nwi
2
15
Bien Aime, Nyazhian
Olympia
11.69
nwi
2
16
Durham, Rajaieh
Olympia
11.73
nwi
1
16
Mowen, Ryan
Father Lopez
11.73
nwi
3
18
Gay, O'Dravious
Jones
11.79
nwi
3
19
Bartlett, Warren
Orlando Christia
11.83
nwi
3
20
Banks, Sevyn
First Academy
11.84
nwi
3
21
Pierre, Markenzy
Liberty
11.89
nwi
2
22
Cambrelen, Ojay
Orlando Christia
11.90
nwi
3
23
Rodriguez, Isaiah
Orlando Christia
11.93
nwi
3
24
Smith, James
Ocoee
12.09
nwi
6
24
Coco, Gio
Lake Howell
12.09
nwi
4
26
Barrington, John
Winter Park
12.19
nwi
4
27
Woods, Devonte
Father Lopez
12.22
nwi
4
28
Kainz, Ryan
Winter Park
12.24
nwi
6
29
Webber, Jordan
Orlando Christia
12.34
nwi
4
30
Skinner, Kenyonta
Lake Howell
12.36
nwi
4
31
Brooks, Aundrey
Ocoee
12.38
nwi
3
32
Bohner, Quinn
Celebration
12.41
nwi
5
33
Sok, Nicholas
Father Lopez
12.49
nwi
5
34
Binger, Ethan
Winter Park
12.54
nwi
6
35
Jimmerson, Mike
Celebration
12.57
nwi
4
36
whan, connor
Lake Mary Prep
12.58
nwi
5
37
Nelson, Mark
New Dimensions
13.06
nwi
6
38
Eastman, Michael
Lake Mary Prep
13.10
nwi
5
39
Figueroa, Adam
Lake Mary Prep
13.39
nwi
5
40
Acevedo-Torres, Brando
New Dimensions
13.46
nwi
6
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Turner, Devarius
Liberty
21.22
nwi
1
10
2
Oliphant, James
St Thomas Aquina
21.90
nwi
1
8
3
Tatham, Rasheed
St Thomas Aquina
22.02
nwi
1
6
4
Gay, Darryl
Ocoee
22.13
nwi
1
5
5
Jacobs, Zaire
St Thomas Aquina
22.23
nwi
1
4
6
Sharman, Kyle
Liberty
22.46
nwi
2
3
7
Darius, Iverson
Olympia
23.05
nwi
2
2
8
Mays, Myraan
Liberty
23.19
nwi
3
1
9
Dacosta Moore, Damani
Olympia
23.22
nwi
1
10
Grimes, Devonte
Jones
23.48
nwi
2
11
Bartlett, Warren
Orlando Christia
23.51
nwi
3
12
Bien Aime, Nyazhian
Olympia
23.52
nwi
2
13
Roberts, Talen
Winter Park
23.68
nwi
3
14
Taylor, Tre'on
Winter Park
23.69
nwi
2
15
Williams, Kenneth
First Academy
23.75
nwi
4
16
Mowen, Ryan
Father Lopez
23.89
nwi
3
17
Williams, Marquis
Father Lopez
24.11
nwi
4
18
Lanzone, Cayman
Celebration
24.15
nwi
3
19
Jean-Baptiste, Ashleig
Olympia
24.29
nwi
3
20
Pierre, Markenzy
Liberty
24.32
nwi
2
21
Barron, Devonte
Ocoee
24.40
nwi
6
22
Coco, Gio
Lake Howell
24.42
nwi
4
23
Brooks, Aundrey
Ocoee
24.96
nwi
3
24
Hylton, Jordan
First Academy
25.05
nwi
4
25
Nieves, Isaias
Celebration
25.23
nwi
4
26
Guzman, Rey
Orlando Christia
25.28
nwi
5
27
Webber, Jordan
Orlando Christia
25.61
nwi
5
28
Vilardo, Luke
Celebration
25.75
nwi
3
29
Woods, Devonte
Father Lopez
26.40
nwi
4
30
Torres, Nick
Orlando Christia
26.49
nwi
5
31
Jimmerson, Mike
Celebration
26.57
nwi
4
32
Eyma, Elijah
Lake Mary Prep
27.03
nwi
5
33
Acevedo-Torres, Brando
New Dimensions
27.55
nwi
5
34
Young, Sedarius
Jones
28.42
nwi
2
35
Silva, Sebastian
Father Lopez
28.70
nwi
5
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Cole
Olympia
51.48
1
10
2
Exavier, Wiscardy
Olympia
52.36
1
8
3
Brown, Justin
St Thomas Aquina
52.43
1
6
4
Wright, Justin
St Thomas Aquina
52.50
1
5
5
Murphy, Sean
Lake Howell
52.80
1
4
6
Cadet, Ralph
Olympia
53.12
2
3
7
Naules, Jathniel
Liberty
53.45
2
2
8
Kainz, Ryan
Winter Park
53.80
2
1
9
Thomas, Michael
Liberty
54.30
1
10
Berne, Carl
Oak Ridge
54.48
1
11
Williams, Otis
Jones
54.82
2
11
Green, Robin
Olympia
54.82
3
13
Gavin, Nick
First Academy
54.88
3
14
Eyma, Elijah
Lake Mary Prep
54.91
2
15
Ohlwein, Nick
Father Lopez
54.98
3
16
Daly, Thomas
Winter Park
55.01
2
17
Regan, Tc
Father Lopez
55.80
4
18
Bruner, Austin
Celebration
56.09
2
19
Fitzgerald, William
Winter Park
56.10
3
20
Clark, Totiro
Lake Howell
56.70
4
21
White, Nate
Celebration
56.99
4
22
Riley, Mel
Ocoee
57.49
4
23
Barron, Devonte
Ocoee
57.58
3
24
Starks, Benjamin
Celebration
57.92
4
25
Roman, Chris
Celebration
58.09
5
26
Ellebb, Dejean
Liberty
58.11
3
27
Sandon, Jerry
Lake Howell
58.32
4
28
Bermude, Joris
Ocoee
59.49
2
29
Willis, Noah
Father Lopez
59.82
6
30
Taht, Destin
First Academy
1:00.48
4
31
Howell, Jordan
Father Lopez
1:01.72
5
32
Taht, Austin
First Academy
1:01.76
4
33
Hunt, Niles
Liberty
1:01.93
3
34
Smith, Dyllan
Orlando Christia
1:02.12
5
35
Torres, Nick
Orlando Christia
1:02.48
5
36
Acevedo-Torres, Brando
New Dimensions
1:07.45
6
37
Braid, Cameron
New Dimensions
1:14.94
6
--
Tatham, Rasheed
St Thomas Aquina
DQ
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hollis, Kyren
Olympia
1:54.78
3
10
2
Hancock, Malik
Edgewater
1:59.11
3
8
3
Haynes, Yohance
St Thomas Aquina
2:00.13
3
6
4
Goyco, Ishmael
Olympia
2:00.31
3
5
5
Trainor, Sean
Edgewater
2:00.36
3
4
6
Douce, Fred
Jones
2:02.03
3
3
7
Strange, Nicholas
Winter Park
2:02.47
3
2
8
Bassy, Stevenson
Jones
2:02.77
3
1
9
Thrailkill, Joe
Edgewater
2:03.40
3
10
Ebanks, Grayson
Lake Howell
2:05.34
2
11
Pierre, Markendy
Oak Ridge
2:05.99
2
12
Williams, Jamarcus
Oak Ridge
2:06.00
3
13
Statham, Bryce
St Thomas Aquina
2:06.57
3
14
Donaher, Ivan
St Thomas Aquina
2:06.86
2
15
Brenner, Henry
Winter Park
2:06.92
3
16
Yarde, Ryan
Liberty
2:07.79
3
17
Corinealdi, Justin
Liberty
2:08.47
3
18
Glover, JaMauri
Jones
2:08.81
3
19
Bandarra, Fabio
Olympia
2:10.14
3
20
Bradley, Brandon
Liberty
2:11.25
2
21
Bonilla, Anthony
Orlando Christia
2:12.30
2
22
Polviatis, Julian
Father Lopez
2:12.75
2
23
Brinker, Jeremy
Olympia
2:13.01
2
24
Pruim, Cole
Ocoee
2:13.60
2
25
Mahdar, Ayoub
Celebration
2:18.10
2
26
Marrero, Daniel
Oak Ridge
2:21.07
2
27
Harkins, Brandon
Lake Howell
2:21.23
2
28
Guenther, Cal
First Academy
2:23.05
1
29
Massi, Chase
Father Lopez
2:23.95
2
30
Stone, Evan
First Academy
2:25.22
1
31
Strike, Cote
Celebration
2:26.11
1
32
Bermude, Joris
Ocoee
2:26.60
2
33
Waller, Trey
Father Lopez
2:28.66
1
34
Seegers, Tyler
Celebration
2:33.32
1
35
Ingram, Jermaine
Ocoee
2:33.56
2
36
Mink, Noah
Lake Howell
2:37.41
1
37
Braid, Cameron
New Dimensions
2:43.82
1
38
Ruble, Grant
First Academy
2:45.51
1
39
Marano, Noah
Orlando Christia
2:49.89
1
--
Wiegand, Austin
Celebration
DNF
2
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Statham, Bryce
St Thomas Aquina
4:29.20
2
10
2
Trainor, Sean
Edgewater
4:30.71
2
8
3
Santiago, Sergio
Olympia
4:34.96
2
6
4
Boucher, Jackson
Winter Park
4:36.15
2
5
5
Araiza, Rogelio
Liberty
4:38.20
2
4
6
Brenner, Henry
Winter Park
4:39.26
2
3
7
Ferreira, Desi
Olympia
4:41.10
2
2
8
Dominguez, Alec
St Thomas Aquina
4:42.63
2
1
9
Jackson, Kasimar
Edgewater
4:42.76
2
10
Figueroa, Jan
Lake Howell
4:43.12
2
11
Corinealdi, Justin
Liberty
4:44.86
2
12
Gordon, Isaac
Olympia
4:45.39
2
13
Hippler, Chase
Winter Park
4:48.21
2
14
Yarde, Ryan
Liberty
4:48.61
2
15
Bradley, Brandon
Liberty
4:50.02
2
16
Pruim, Cole
Ocoee
4:53.96
2
17
Theriault, Nick
Father Lopez
4:58.24
2
18
Marrero, Daniel
Oak Ridge
4:59.78
2
19
Haynes, Yohance
St Thomas Aquina
5:03.06
2
20
Filipello, Hunter
Ocoee
5:06.56
2
21
Scheiber, Kevin
Father Lopez
5:07.08
1
22
Pena, Raymond
Olympia
5:07.23
2
23
Roof, Matthew
Father Lopez
5:11.44
1
24
Harkins, Brandon
Lake Howell
5:11.67
2
25
Nieves, Jeremias
Celebration
5:12.31
1
26
Fulghum, Troy
Ocoee
5:16.15
1
27
Uriostegui, Alejandro
Celebration
5:20.37
1
28
Guardascione-Wolf, Ari
Lake Howell
5:20.40
1
29
Strike, Cote
Celebration
5:26.33
1
30
Stone, Evan
First Academy
5:32.62
1
31
Mink, Noah
Lake Howell
5:35.39
1
32
Dunn, Noah
Father Lopez
5:46.05
1
33
Antia, Nick
Celebration
5:50.19
1
34
Qureshi, Shahzar
New Dimensions
5:52.78
1
35
Braid, Cameron
New Dimensions
5:59.73
1
36
Ruble, Grant
First Academy
6:05.63
1
37
Rodriguez, Daniel L
New Dimensions
6:08.59
1
38
Marano, Noah
Orlando Christia
6:13.36
1
39
McCloud, Logan
Orlando Christia
7:25.34
1
40
Brown, Ronald
Orlando Christia
7:58.99
1
41
Billops, Darius
Orlando Christia
8:04.60
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dominguez, Alec
St Thomas Aquina
10:05.01
1
10
2
Rischar, Nick
St Thomas Aquina
10:05.56
1
8
3
Araiza, Rogelio
Liberty
10:07.73
1
6
4
Ferreira, Desi
Olympia
10:08.02
1
5
5
Statham, Pierce
St Thomas Aquina
10:12.47
1
4
6
Hopwood, Matthew
Winter Park
10:16.40
1
3
7
Figueroa, Joshua
Liberty
10:23.31
1
2
8
Occenat, Tyson
Olympia
10:26.13
1
1
9
Corinealdi, Justin
Liberty
10:30.95
1
10
Mahdar, Ayoub
Celebration
10:35.30
1
11
Figueroa, Jan
Lake Howell
10:40.01
1
12
Lutfi, Mohammad
Edgewater
10:40.21
1
13
Saylors, Kyle
Edgewater
10:40.71
1
14
Juan-Martinez, Enrique
Liberty
10:45.10
1
15
Cousino, Cory
Winter Park
10:54.30
1
16
Hinkle, John
Olympia
10:54.68
1
17
Kennon, Daniel
Winter Park
10:57.92
1
18
Van der Burgt, Noah
Father Lopez
11:05.15
1
19
Gutierrez, Marc
Olympia
11:05.20
1
20
ramsammy, sage
First Academy
11:22.73
1
21
Barry, Ryan
Celebration
11:29.65
1
22
Guardascione-Wolf, Ari
Lake Howell
11:44.22
1
23
Wick, Tomas
Father Lopez
12:45.59
1
24
Fulghum, Troy
Ocoee
12:47.60
1
25
Johnsen, Jared
Father Lopez
15:06.62
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grimes, Trevon
St Thomas Aquina
14.14
nwi
1
10
2
Rose, Gavin
Winter Park
14.63
nwi
1
8
3
Byrd, Jermanie
St Thomas Aquina
15.12
nwi
1
6
4
Tatham, Rasheed
St Thomas Aquina
15.43
nwi
1
5
5
Fountain, Ronnie
Winter Park
15.86
nwi
1
4
6
Frazier, Chrishon
Orlando Christia
16.46
nwi
2
3
7
Robb, Albert
Ocoee
16.85
nwi
2
2
8
English, Charles
Lake Howell
16.99
nwi
1
1
9
Sweeney, Brandhon
Winter Park
17.17
nwi
1
10
Marcelle, Tyler
Olympia
17.36
nwi
2
11
Atkins, Ryan
Father Lopez
18.60
nwi
3
12
Gonzalez, Hector
Liberty
18.96
nwi
2
13
Nave, Anthony
Lake Howell
19.13
nwi
2
14
Marrero, Juan
New Dimensions
19.51
nwi
3
15
Khan, Imtiaz
Olympia
19.92
nwi
2
16
Gomez, Jahir
Liberty
20.06
nwi
2
17
Ivory, William
Liberty
20.15
nwi
3
18
Homer, Jon
Liberty
20.35
nwi
2
19
Graham, Kintrayveious
Olympia
20.59
nwi
3
20
Stanberry, Mason
Father Lopez
23.57
nwi
3
21
Marrero, Jose
New Dimensions
24.50
nwi
3
Mens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rose, Gavin
Winter Park
38.62
1
10
2
Grimes, Trevon
St Thomas Aquina
38.69
1
8
3
Byrd, Jermanie
St Thomas Aquina
40.59
1
6
4
Fountain, Ronnie
Winter Park
41.04
1
5
5
Griffin-Heard, Jonatha
First Academy
41.16
1
4
6
English, Charles
Lake Howell
42.78
1
3
7
Robb, Albert
Ocoee
42.98
2
2
8
Khan, Imtiaz
Olympia
43.01
1
1
9
Romer, Luke
First Academy
44.41
2
10
Ivory, William
Liberty
45.28
2
11
Williams, Isaac L.
Ocoee
45.73
2
12
Skage, Joseph
Winter Park
45.77
1
13
Gomez, Jahir
Liberty
45.92
2
14
Spence, Joshua
Father Lopez
47.77
3
15
Marcelle, Tyler
Olympia
48.15
2
16
Marrero, Juan
New Dimensions
48.27
3
17
Gonzalez, Hector
Liberty
48.52
2
18
Atkins, Ryan
Father Lopez
48.83
3
19
Williams, Jhamori
New Dimensions
49.27
3
20
Munoz, Jacob
Celebration
49.48
3
21
Homer, Jon
Liberty
49.74
2
22
Graham, Kintrayveious
Olympia
50.36
3
23
Nave, Anthony
Lake Howell
52.45
3
24
Fox, Matthew
Father Lopez
55.13
4
25
Smith, Deshawn
Orlando Christia
57.95
4
26
Stanberry, Mason
Father Lopez
1:03.86
4
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Byrd
,
Harley
,
Oliphant
,
Henry-Co
St Thomas Aquina
42.10
1
10
2
Banks
,
Durham
,
Word
,
Timpson
First Academy
42.46
1
8
3
Relay Team
Liberty
43.53
1
6
4
Taylor
,
Rose
,
Fountain
,
Roberts
Winter Park
43.84
1
5
5
Relay Team
Jones
44.07
2
4
6
Relay Team
Olympia
44.23
1
3
7
Brooks
,
Gay
,
Riley
,
Robb
Ocoee
44.46
1
2
8
Cambrele
,
Bartlett
,
Frazier
,
Rodrigue
Orlando Christia
45.88
2
1
9
Williams
,
Chery
,
Clarke
,
Gachette
New Dimensions
47.00
2
10
Baez
,
Clark
,
Kimble
,
Skinner
Lake Howell
47.97
1
11
Roman
,
Barroso
,
Bohner
,
Jimmerso
Celebration
48.44
2
12
Buoyon
,
Campbell
,
Eastman
,
Eskandar
Lake Mary Prep
52.89
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brown
,
Oliphant
,
Tatham
,
Wright
St Thomas Aquina
3:20.73
2
10
2
Relay Team
Olympia
3:21.67
2
8
3
Relay Team
Jones
3:28.99
1
6
4
Relay Team
Oak Ridge
3:29.71
1
5
5
Relay Team
Liberty
3:34.07
2
4
6
Barron
,
Gibson
,
Robb
,
Bermude
Ocoee
3:39.45
2
3
7
Lanzone
,
Nieves
,
Bruner
,
Vilardo
Celebration
3:42.31
1
2
8
Kainz
,
Daly
,
Fitzgera
,
Strange
Winter Park
3:46.01
2
1
9
Montero
,
Figueroa
,
English
,
Murphy
Lake Howell
3:48.28
2
10
Ohlwein
,
Polviati
,
Regan
,
Theriaul
Father Lopez
3:49.97
1
11
Bonilla
,
Torres
,
Weaver
,
Webber
Orlando Christia
4:18.04
1
12
Williams
,
Garcia
,
Williams
,
Gachette
New Dimensions
4:23.49
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Olympia
7:58.75
1
10
2
Domingue
,
Donaher
,
Haynes
,
Statham
St Thomas Aquina
8:12.77
1
8
3
Relay Team
Liberty
8:23.06
1
6
4
Bruner
,
Lanzone
,
Nieves
,
Vilardo
Celebration
8:39.22
1
5
5
Massi
,
Ohlwein
,
Polviati
,
Scheiber
Father Lopez
8:55.57
1
4
6
Berne
,
Pierre
,
Johnson
,
Williams
Oak Ridge
8:57.70
1
3
7
Filipell
,
Frey
,
Fulghum
,
Ingram
Ocoee
9:05.24
1
2
8
Woods
,
Hopwood
,
Kuchma
,
Babu
Winter Park
9:08.88
1
1
9
Figueroa
,
Harkins
,
Guardasc
,
Montero
Lake Howell
9:23.96
1
10
Gonzalez
,
Ramsammy
,
Word
,
Guenther
First Academy
9:41.24
1
11
Williams
,
Marrero
,
Rodrigue
,
Sandoval
New Dimensions
10:07.82
1
12
Bonilla
,
Brown
,
Marano
,
Weaver
Orlando Christia
11:17.68
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rodier, Macon
Olympia
53-07.25
(53.00m)
1
10
2
Wiggins, Allen
First Academy
52-00.00
(52.00m)
1
8
3
Hooks, Justin
Liberty
46-06.75
(46.00m)
1
6
4
Gracia, Stanley
Olympia
45-00.00
(45.00m)
1
5
5
Abbot, Dustin
Winter Park
44-11.00
(44.00m)
1
4
6
Ross, Juwann
Father Lopez
43-10.00
(43.00m)
1
3
7
Johnson, Tre
First Academy
42-05.75
(42.00m)
1
2
8
Williams, Josh
Edgewater
42-05.00
(42.00m)
1
1
10
Williams, Garrett
First Academy
41-07.25
(41.00m)
1
9
Simons, Whitney
Jones
41-10.50
(41.00m)
1
11
Davis, Tamriq
Edgewater
40-02.50
(40.00m)
1
12
Christian, Taymel
Olympia
37-07.00
(37.00m)
1
13
Hughley, Jakaya
Liberty
36-01.25
(36.00m)
1
14
Barnes, Samuel
Liberty
36-00.75
(36.00m)
1
15
Alshafei, Awni
Celebration
35-05.75
(35.00m)
1
16
Kellyman, Shaquille
Edgewater
34-07.50
(34.00m)
1
17
Joseph, Michel
Liberty
34-00.25
(34.00m)
1
18
Michel, Victor
Ocoee
32-09.00
(32.00m)
1
19
Barron, Devonte
Ocoee
32-08.00
(32.00m)
1
20
Council, Jay
Father Lopez
31-05.00
(31.00m)
1
21
weiner, andrew
Lake Howell
30-03.75
(30.00m)
1
22
Morgan, Montray
Jones
30-00.25
(30.00m)
1
23
Muscadin, William
New Dimensions
27-07.50
(27.00m)
1
24
Benkirane, Samy
Celebration
27-02.25
(27.00m)
1
25
Robb, Albert
Ocoee
26-05.00
(26.00m)
1
--
Peralta, Anthony
New Dimensions
ND
(--)
1
--
Kainz, Ryan
Winter Park
ND
(--)
1
--
Diaz, Christopher
Orlando Christia
ND
(--)
1
--
Sweeney, Brandhon
Winter Park
ND
(--)
1
--
Moore, Malik
Lake Howell
ND
(--)
1
--
Labady, Alex
Jones
ND
(--)
1
--
Sonnie, Thomas
Lake Howell
ND
(--)
1
--
Jean Mary, Alex
Father Lopez
ND
(--)
1
--
Ephriam, Geoffrey
Celebration
ND
(--)
1
--
Wilder, Hogan
Father Lopez
ND
(--)
1
--
Duval, Descartes
New Dimensions
ND
(--)
1
--
Upper, Matt
Lake Mary Prep
ND
(--)
1
--
Fleuridor, Wilkinson
New Dimensions
ND
(--)
1
--
fulkrod, warren
Lake Mary Prep
ND
(--)
1
--
Gao, Peter
Lake Mary Prep
ND
(--)
1
--
Holston, Zachary
Olympia
FOUL
(--)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rodier, Macon
Olympia
126-10.50
(126.00m)
1
10
2
Barnes, Samuel
Liberty
118-02.50
(118.00m)
1
8
3
Wiggins, Allen
First Academy
117-11
(117.24m)
1
6
4
Williams, Garrett
First Academy
113-04.25
(113.00m)
1
5
5
Hughley, Jakaya
Liberty
111-01
(111.24m)
1
4
6
Sweeney, Brandhon
Winter Park
110-07.50
(110.00m)
1
3
7
Gracia, Stanley
Olympia
106-05
(106.24m)
1
2
8
Fagan, Daquan
Olympia
102-03.50
(102.00m)
1
1
9
Arnold, Jacqueveus
Edgewater
98-10
(98.24m)
1
10
Abbot, Dustin
Winter Park
97-07
(97.24m)
1
11
Hooks, Justin
Liberty
95-07.75
(95.00m)
1
12
Atkins, Ryan
Father Lopez
94-00.50
(94.00m)
1
13
Christian, Taymel
Olympia
87-11.25
(87.00m)
1
14
Muscadin, William
New Dimensions
77-00.50
(77.00m)
1
15
Ross, Juwann
Father Lopez
76-05.50
(76.00m)
1
16
Council, Jay
Father Lopez
74-04
(74.24m)
1
17
Alshafei, Awni
Celebration
73-00.50
(73.00m)
1
18
Jackson, Tyree
Jones
72-08
(72.24m)
1
19
Benkirane, Samy
Celebration
70-04
(70.24m)
1
20
Pierre, Markenzy
Liberty
69-01.75
(69.00m)
1
21
Kellyman, Shaquille
Edgewater
68-03
(68.24m)
1
22
Ephriam, Geoffrey
Celebration
65-09
(65.24m)
1
23
Johnson, Tre
First Academy
64-07
(64.24m)
1
24
Morgan, Montray
Jones
55-10.50
(55.00m)
1
25
weiner, andrew
Lake Howell
54-07
(54.24m)
1
26
Diaz, Christopher
Orlando Christia
49-03
(49.24m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chery, Georges
New Dimensions
6-04.00
(6.00m)
1
10
2
Thomas, Michael
Liberty
6-02.00
(6.00m)
1
8
3
Etienne, Ricardo
Olympia
6-02.00
(6.00m)
1
6
10
Clarke, Myles
New Dimensions
5-04.00
(5.00m)
1
10
Ellebb, Dejean
Liberty
5-04.00
(5.00m)
1
12
Howell, Jordan
Father Lopez
5-02.00
(5.00m)
1
13
Anderson, Jake
Winter Park
5-00.00
(5.00m)
1
4
Pryce, Austin
St Thomas Aquina
5-08.00
(5.00m)
1
5
5
Exavier, Wiscardy
Olympia
5-08.00
(5.00m)
1
4
6
Williams, Terrill
New Dimensions
5-06.00
(5.00m)
1
2.50
6
James, Jeff
Olympia
5-06.00
(5.00m)
1
2.50
8
Frazier, Chrishon
Orlando Christia
5-06.00
(5.00m)
1
1
9
Nave, Anthony
Lake Howell
5-06.00
(5.00m)
1
--
White, Jamari
Winter Park
NH
(--)
1
--
Tuttle, Dellinger
Winter Park
NH
(--)
1
--
Howard, Deaundre
Celebration
NH
(--)
1
--
Guzman, Rey
Orlando Christia
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rose, Gavin
Winter Park
22-03.00
(22.00m)
nwi
1
10
2
Grimes, Devonte
Jones
20-09.00
(20.00m)
nwi
1
7
2
James, Jeff
Olympia
20-09.00
(20.00m)
nwi
1
7
4
Tatham, Rasheed
St Thomas Aquina
20-07.00
(20.00m)
nwi
1
5
5
Thomas, Michael
Liberty
20-07.00
(20.00m)
nwi
1
4
6
Gay, Darryl
Ocoee
20-06.00
(20.00m)
nwi
1
3
7
Naules, Jathniel
Liberty
20-04.00
(20.00m)
nwi
1
2
8
Stokes, Luke
First Academy
20-01.00
(20.00m)
nwi
1
1
10
Laidlaw, William
St Thomas Aquina
19-03.00
(19.00m)
nwi
1
11
Frazier, Chrishon
Orlando Christia
19-01.75
(19.00m)
nwi
1
9
Fontilisse, Lhlerrisson
Olympia
19-10.00
(19.00m)
nwi
1
12
Exaus, Evans
Olympia
18-11.00
(18.00m)
nwi
1
13
Telasco, Christian
St Thomas Aquina
18-10.00
(18.00m)
nwi
1
14
Clarke, Myles
New Dimensions
18-09.00
(18.00m)
nwi
1
15
English, Charles
Lake Howell
18-08.00
(18.00m)
nwi
1
16
Anderson, Jake
Winter Park
18-07.00
(18.00m)
nwi
1
17
Gonzalez, Hector
Liberty
18-04.00
(18.00m)
nwi
1
18
Rene, Fabrice
Winter Park
18-02.00
(18.00m)
nwi
1
19
Williams, Otis
Jones
17-11.00
(17.00m)
nwi
1
20
Bartlett, Warren
Orlando Christia
17-05.00
(17.00m)
nwi
1
21
Council, Jay
Father Lopez
17-02.00
(17.00m)
nwi
1
21
Smith, James
Ocoee
17-02.00
(17.00m)
nwi
1
23
Dickson, Jerrell
First Academy
17-01.00
(17.00m)
nwi
1
24
Marrero, Juan
New Dimensions
15-08.00
(15.00m)
nwi
1
25
Bermude, Joris
Ocoee
15-02.00
(15.00m)
nwi
1
25
Harkins, Brandon
Lake Howell
15-02.00
(15.00m)
nwi
1
27
Marrero, Jose
New Dimensions
13-09.50
(13.00m)
nwi
1
--
Williams, Kenneth
First Academy
FOUL
(--)
nwi
1
--
Mowen, Ryan
Father Lopez
FOUL
(--)
nwi
1
--
Chery, Georges
New Dimensions
FOUL
(--)
nwi
1
--
Sherwood, Divelle
Olympia
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pryce, Austin
St Thomas Aquina
44-00.00
(44.00m)
nwi
1
10
2
Fountain, Ronnie
Winter Park
43-01.00
(43.00m)
nwi
1
8
3
Thieman, Dominic
St Thomas Aquina
42-09.00
(42.00m)
nwi
1
6
4
Telasco, Christian
St Thomas Aquina
42-05.00
(42.00m)
nwi
1
5
5
Naules, Jathniel
Liberty
42-03.00
(42.00m)
nwi
1
4
6
Chery, Georges
New Dimensions
42-00.00
(42.00m)
nwi
1
3
7
James, Jeff
Olympia
39-01.00
(39.00m)
nwi
1
2
8
Gonzalez, Hector
Liberty
37-01.00
(37.00m)
nwi
1
1
10
Tuttle, Dellinger
Winter Park
36-04.00
(36.00m)
nwi
1
9
Barrington, John
Winter Park
36-06.50
(36.00m)
nwi
1
11
Williams, Terrill
New Dimensions
35-11.50
(35.00m)
nwi
1
12
Clarke, Myles
New Dimensions
33-05.50
(33.00m)
nwi
1
13
Nelson, Mark
New Dimensions
30-10.00
(30.00m)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Woodley, Armand
First Academy
13-06.00
(13.00m)
1
10
2
Griffin-Heard, Jonathan
First Academy
13-00.00
(13.00m)
1
8
3
Skage, Gregory
Winter Park
13-00.00
(13.00m)
1
6
4
Flament, Thomas
Olympia
12-00.00
(12.00m)
1
5
5
Sazera, Costello
St Thomas Aquina
12-00.00
(12.00m)
1
4
6
Skage, Joseph
Winter Park
11-06.00
(11.00m)
1
3
7
Daly, Thomas
Winter Park
11-06.00
(11.00m)
1
2
8
Hurst, Kevin
St Thomas Aquina
11-06.00
(11.00m)
1
1
10
Biro, Jack
Olympia
10-00.00
(10.00m)
1
11
Naules, Jathniel
Liberty
10-00.00
(10.00m)
1
12
Sharman, Kyle
Liberty
10-00.00
(10.00m)
1
9
Daise, Joshua
Liberty
10-06.00
(10.00m)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Daniels, Teahna
First Academy
11.60
nwi
1
10
2
St. Fort, Khalifa
St Thomas Aquina
11.63
nwi
1
8
3
Spaulding, Diamond
St Thomas Aquina
11.69
nwi
1
6
4
Barnett, Sharrika
Oak Ridge
11.82
nwi
1
5
5
McMillion, Nathalya
Ocoee
12.15
nwi
1
4
6
Richmond, Jakayla
Edgewater
12.25
nwi
1
3
7
Laidlaw, Kristen
St Thomas Aquina
12.39
nwi
1
2
8
King, Lyric
Oak Ridge
12.60
nwi
2
1
9
Mims, Leah
Oak Ridge
12.72
nwi
2
10
Jackson, Trevanda
Oak Ridge
12.75
nwi
1
11
Ladouceur, Karlyvelle
Winter Park
12.88
nwi
2
12
William, Cayla
Kissimmee-Osceol
12.93
nwi
2
13
Brown, Nydaiyah
Kissimmee-Osceol
13.06
nwi
2
14
Carey, Joshea
Olympia
13.07
nwi
3
15
Thomas, Monefa
Ocoee
13.14
nwi
2
16
Sanctos, Marina
Olympia
13.19
nwi
2
17
Pace, Emani
George Jenkins
13.30
nwi
4
18
Peeples, Ally
Lake Mary Prep
13.36
nwi
3
19
Peraza, Trinidad
George Jenkins
13.37
nwi
4
20
Davidson, Sadae
Kissimmee-Osceol
13.38
nwi
3
21
Jones, Taraja
Liberty
13.41
nwi
3
22
Pepper, Kimberli
Winter Park
13.43
nwi
3
23
King, Danielle
Jones
13.51
nwi
4
24
Yaryan, Brianne
Father Lopez
13.63
nwi
3
25
Karlinsky, Nina
Lake Mary Prep
13.72
nwi
4
26
Richards, Imani
First Academy
13.80
nwi
3
27
Rose, Jannella
George Jenkins
13.82
nwi
4
28
Rodriguez, Raylianne
Orlando Christia
13.83
nwi
5
29
Sargeant, Miranda
Liberty
13.90
nwi
6
30
Exavier, Maherly
Olympia
13.94
nwi
3
31
Spencer, Charlotte
Celebration
13.98
nwi
4
32
McClean, Khadijah
Liberty
14.10
nwi
6
33
Goncalves, Tatiana
Olympia
14.26
nwi
2
34
Chowbury, Janna
Father Lopez
14.31
nwi
5
35
Salmon, Sak-I
Ocoee
14.33
nwi
7
36
Kennedy, Renee
Celebration
14.34
nwi
4
37
Jones, Tyera
George Jenkins
14.38
nwi
5
38
Lydecker, Caroline
Father Lopez
14.40
nwi
5
39
Roman, Juliaris
Liberty
14.41
nwi
6
40
Sullivan, Amanda
Winter Park
14.55
nwi
5
41
Allen, Sharisia
Jones
14.69
nwi
5
42
Clarke, Zoriah
Lake Howell
14.99
nwi
6
43
Wilson, Alyssa
Jones
15.32
nwi
6
44
Gell, Ashley
Orlando Christia
15.44
nwi
6
45
Azron, Sarah
Lake Howell
17.62
nwi
7
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Daniels, Teahna
First Academy
24.00
nwi
1
10
2
Spaulding, Diamond
St Thomas Aquina
24.17
nwi
1
8
3
St. Fort, Khalifa
St Thomas Aquina
24.48
nwi
1
6
4
McMillion, Nathalya
Ocoee
24.95
nwi
1
5
5
Whitted, Nya'h
Oak Ridge
25.15
nwi
1
4
6
Johnson, Chantel
Oak Ridge
25.57
nwi
1
3
7
Sparling, Krystal
St Thomas Aquina
26.02
nwi
1
2
8
Richmond, Jakayla
Edgewater
26.02
nwi
2
1
9
Jackson, Trevanda
Oak Ridge
26.16
nwi
1
9
Tirone, Anjelie
Olympia
26.16
nwi
3
11
Myers, Marquasha
Oak Ridge
26.51
nwi
2
12
Ladouceur, Karlyvelle
Winter Park
27.01
nwi
2
13
Thomas, Monefa
Ocoee
27.36
nwi
3
14
Peeples, Ally
Lake Mary Prep
27.38
nwi
3
15
Brown, Nydaiyah
Kissimmee-Osceol
27.50
nwi
2
16
Robinson, Selia
Kissimmee-Osceol
27.56
nwi
2
17
King, Danielle
Jones
27.58
nwi
3
18
Carey, Joshea
Olympia
27.62
nwi
4
19
Amede, Brittany
Celebration
27.83
nwi
3
20
Yaryan, Brianne
Father Lopez
28.24
nwi
3
21
Jones, Taraja
Liberty
28.25
nwi
4
22
Lewis, Jalaycia
George Jenkins
28.72
nwi
5
23
Pascal, Laetitia
Olympia
28.81
nwi
4
24
Gaynor, Chevelle
Jones
28.83
nwi
2
25
McClean, Khadijah
Liberty
28.84
nwi
5
26
Brooks, Sierra
Lake Mary Prep
28.89
nwi
4
27
Richards, Imani
First Academy
28.90
nwi
5
28
Sargeant, Miranda
Liberty
29.02
nwi
6
29
Efianayi, Tiffany
Ocoee
29.03
nwi
2
30
Cruz, Asia
Kissimmee-Osceol
29.09
nwi
3
31
Rose, Jannella
George Jenkins
29.14
nwi
5
31
Washington, Queen
Liberty
29.14
nwi
6
33
Chowbury, Janna
Father Lopez
29.22
nwi
6
34
Cotham, Kayla
Winter Park
29.40
nwi
4
35
Lydecker, Caroline
Father Lopez
29.65
nwi
6
36
Jones, Tyera
George Jenkins
29.89
nwi
5
37
Crayton, Andrea
Olympia
30.04
nwi
5
38
Baker, Makenzie
George Jenkins
30.08
nwi
3
39
Lutz, Jada
Orlando Christia
30.14
nwi
4
40
Correia, Stephanie
Father Lopez
30.57
nwi
6
41
Allen, Sharisia
Jones
31.49
nwi
6
42
Fiumara, Justina
Orlando Christia
31.75
nwi
7
43
Clarke, Zoriah
Lake Howell
32.31
nwi
6
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barnett, Sharrika
Oak Ridge
55.50
1
10
2
Sparling, Krystal
St Thomas Aquina
59.68
1
8
3
Tirone, Anjelie
Olympia
1:00.18
1
6
4
Murphy, Erica
St Thomas Aquina
1:00.85
1
5
5
Ellis, Kenneicke
Jones
1:03.10
3
4
6
Saintine, Mysaul
Oak Ridge
1:04.05
1
3
7
Butler, Lauren
Kissimmee-Osceol
1:04.29
2
2
8
Baker, Chloe
George Jenkins
1:04.98
3
1
9
Sclater, Sabrina
Ocoee
1:05.30
3
10
Pace, Emani
George Jenkins
1:05.62
3
10
Watts, Skylar
Oak Ridge
1:05.62
2
12
Baker, Makenzie
George Jenkins
1:06.82
3
13
Gaynor, Chevelle
Jones
1:06.84
5
14
Granville, Reagan
Winter Park
1:06.85
2
15
Darbouze, Nathalie
Kissimmee-Osceol
1:07.28
2
16
Parkins, Emory
Winter Park
1:07.43
2
17
Infantolino, Christine
Celebration
1:07.45
3
18
Castor, Rachel
George Jenkins
1:07.72
1
19
Williams, Thalya
Kissimmee-Osceol
1:08.75
1
20
Polynice, Gerna
Olympia
1:08.81
3
21
Crayton, Andrea
Olympia
1:10.68
4
22
Edwards, Maya
Ocoee
1:11.82
5
23
Heath, Jasmine
Oak Ridge
1:11.98
2
24
Blanc, Edleen
Liberty
1:12.56
4
25
Dominguez, Maria
Lake Howell
1:13.14
4
26
Cruz, Lauren
Liberty
1:15.12
4
27
Barron, Hannah
First Academy
1:16.53
5
28
Roman, Juliaris
Liberty
1:19.10
3
29
Panchano, Amy
Ocoee
1:20.41
4
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clark, Sharneicia
Olympia
2:27.72
2
10
2
Jung, Victoria
George Jenkins
2:29.58
2
8
3
Santiago, Gisel
Kissimmee-Osceol
2:34.74
2
6
4
Woodson, Alanna
Kissimmee-Osceol
2:36.88
2
5
5
Marrero-Bernard, Cryst
Kissimmee-Osceol
2:38.58
2
4
6
Perez, Dianna
Olympia
2:39.37
2
3
7
Story, Julia
Winter Park
2:39.81
2
2
8
Johnson, Casey
George Jenkins
2:40.36
2
1
9
Morejon, Annie
Father Lopez
2:40.39
1
10
Kurtz, Sydney
George Jenkins
2:41.02
1
11
Story, Jordan
Winter Park
2:42.84
2
12
Baker, Avory
George Jenkins
2:43.31
2
13
Bahena, Alejandra
Celebration
2:44.18
1
14
Louis, Ashley
Oak Ridge
2:46.25
1
15
Ellis, Kenneicke
Jones
2:46.57
2
16
Corojo, Rayssa
Liberty
2:46.77
2
17
Ramos, Jealysha
Liberty
2:50.71
2
18
Edwards, Maya
Ocoee
2:51.79
1
19
Wilson, Megan
Father Lopez
2:51.93
1
20
Heath, Jasmine
Oak Ridge
2:56.50
2
21
Sclater, Shelly
Ocoee
2:59.25
1
22
Escobar, Stephanie
Lake Howell
3:00.31
1
23
Chhu, Caroline
Lake Howell
3:02.01
2
24
Figueroa, Carla
Liberty
3:03.83
1
25
Barron, Hannah
First Academy
3:05.89
1
26
Colmenares, Vanessa
New Dimensions
3:07.25
1
27
Fosbinder, Sierra
Celebration
3:15.45
1
28
Bonilla, Natalia
Orlando Christia
3:18.85
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cruz, Alexa
St Thomas Aquina
5:05.22
2
10
2
Clark, Rebecca
Mt Dora
5:08.45
2
8
3
Smith, Sydney
Holy Trinity (Me
5:15.52
2
6
4
Schloss, Margaret
St Thomas Aquina
5:17.47
2
5
5
Smith, Shelby
Holy Trinity (Me
5:19.87
2
4
6
English, Emily
George Jenkins
5:23.72
2
3
7
Rischar, Brianna
St Thomas Aquina
5:25.78
2
2
8
Crist, Caroline
First Academy
5:29.16
2
1
9
White, Melanie
Winter Park
5:31.39
2
10
Folio, Samantha
Holy Trinity (Me
5:31.97
2
11
Newsome, Asia
Kissimmee-Osceol
5:32.65
2
12
Breske, Sarah
Winter Park
5:37.29
2
13
Newsome, Ashlee
First Academy
5:38.03
2
14
Horton, Anna Kate
First Academy
5:44.25
2
15
Lewis, Ruby
George Jenkins
5:51.65
2
16
Law, Jennifer
Winter Park
5:53.46
2
17
Santiago, Gisel
Kissimmee-Osceol
6:02.72
2
18
Ferguson, Melissa
George Jenkins
6:03.19
1
19
Similus, Naomi
Oak Ridge
6:06.51
2
20
Ramos, Jealysha
Liberty
6:08.53
1
21
Deandrade, Maria
George Jenkins
6:08.96
1
22
Duncan, Olivia
First Academy
6:09.69
2
23
Louis, Ashley
Oak Ridge
6:19.36
1
24
Seaman, Skyla
Orlando Christia
6:20.54
1
25
Dominguez, Maria
Lake Howell
6:20.85
1
26
Escobar, Stephanie
Lake Howell
6:24.05
1
27
Ward, Paige
Father Lopez
6:27.35
2
28
Valencia, Alexa
Lake Howell
6:34.30
1
29
Arteaga, Amanda
Liberty
6:59.95
1
30
Gomes, Brandy
Celebration
7:18.32
1
31
Fosbinder, Sierra
Celebration
7:30.01
1
32
Moseler, Peyton
Orlando Christia
7:30.05
1
33
Graham, Jennifer
Father Lopez
7:51.81
1
--
Sclater, Shelly
Ocoee
DNF
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cruz, Alexa
St Thomas Aquina
10:48.90
1
10
2
Clark, Rebecca
Mt Dora
11:13.21
1
8
3
Schloss, Margaret
St Thomas Aquina
11:29.21
1
6
4
Rischar, Brianna
St Thomas Aquina
11:41.10
1
5
5
Infantolino, Christine
Celebration
12:03.98
1
4
6
Barker, Caitlin
First Academy
12:29.16
1
3
7
Larabee, Maddison
Winter Park
12:41.59
1
2
8
Chhu, Caroline
Lake Howell
12:55.22
1
1
9
Sanders, Taylor
George Jenkins
13:36.89
1
10
Portuallo, Christina
Father Lopez
13:39.58
1
11
Bahena, Alejandra
Celebration
13:43.69
1
12
Rodriquez, Gabriella
George Jenkins
13:44.82
1
13
Arteaga, Amanda
Liberty
13:56.16
1
14
Terlep, Sara
George Jenkins
14:13.28
1
15
Seaman, Skyla
Orlando Christia
14:51.72
1
16
Ayers, Chloe
George Jenkins
15:22.19
1
17
Gomes, Brandy
Celebration
16:41.03
1
18
Moseler, Peyton
Orlando Christia
16:42.81
1
--
Similus, Naomi
Oak Ridge
DNF
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Turner, Domonique
Kissimmee-Osceol
14.13
nwi
1
10
2
Laidlaw, Kristen
St Thomas Aquina
15.21
nwi
1
8
3
Johnson, Chantel
Oak Ridge
15.68
nwi
1
6
4
White, Laniya
Ocoee
15.75
nwi
1
5
5
Myers, Marquasha
Oak Ridge
17.13
nwi
1
4
6
Mcelroy, Courtney
George Jenkins
18.11
nwi
1
3
7
Mossow, Alicia
George Jenkins
18.17
nwi
2
2
8
Stringer, Ahnyah
Oak Ridge
18.60
nwi
1
1
9
Hammonds, Shantisha
George Jenkins
18.69
nwi
2
10
Gamboa, Elena
Winter Park
19.44
nwi
2
11
Rodriguez, Raylianne
Orlando Christia
19.78
nwi
2
12
Staple, Sahvani
Kissimmee-Osceol
19.96
nwi
3
13
Cordovez, Gaby
George Jenkins
20.65
nwi
2
14
Gell, Ashley
Orlando Christia
21.22
nwi
3
15
Carter, Jaysha
St Thomas Aquina
21.23
nwi
1
16
Corbell, Hailey
Liberty
23.62
nwi
2
17
Ross, Nykea
Father Lopez
24.30
nwi
3
18
Santiago, Angley
Liberty
24.70
nwi
2
Womens 300m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Turner, Domonique
Kissimmee-Osceol
45.61
1
10
2
Christian, Imami
St Thomas Aquina
46.89
1
8
3
Laidlaw, Kristen
St Thomas Aquina
47.32
1
6
4
White, Laniya
Ocoee
49.10
1
5
5
Carter, Jaysha
St Thomas Aquina
51.21
1
4
6
Velez-Alvarez, Suheyli
Celebration
52.40
2
3
7
Staple, Sahvani
Kissimmee-Osceol
52.88
1
2
8
Huggins, Shantavia
Kissimmee-Osceol
52.91
1
1
9
Stringer, Ahnyah
Oak Ridge
54.44
1
10
Mcelroy, Courtney
George Jenkins
54.55
2
11
Hammonds, Shantisha
George Jenkins
55.73
2
12
Mossow, Alicia
George Jenkins
56.02
2
13
Gamboa, Elena
Winter Park
58.40
2
14
Fiumara, Justina
Orlando Christia
58.62
3
15
Kuplen, Ashley
Celebration
58.64
3
16
Antos, Ryan
George Jenkins
59.60
3
17
Corbell, Hailey
Liberty
1:02.71
2
18
Santiago, Angley
Liberty
1:09.09
2
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McMillio
,
Panchano
,
Thomas
,
White
Ocoee
49.55
1
10
2
Mims
,
Myers
,
King
,
Johnson
Oak Ridge
50.27
2
8
3
Brown
,
Huggins
,
Robinson
,
William
Kissimmee-Osceol
50.77
1
6
4
Relay Team
Olympia
51.73
1
5
5
Lewis
,
Hammonds
,
Pace
,
Peraza
George Jenkins
52.33
1
4
6
Granvill
,
Pepper
,
Ladouceu
,
Rose
Winter Park
52.84
1
3
7
Kennedy
,
Velez-Al
,
Amede
,
German
Celebration
52.99
1
2
8
Washingt
,
Sargeant
,
McClean
,
Jones
Liberty
54.72
1
1
9
Bloss
,
Dimarko
,
Erikson
,
Forest
Lake Mary Prep
55.99
2
10
Fiumara
,
Rodrigue
,
Rembert
,
Lutz
Orlando Christia
58.25
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson
,
Whitted
,
Jackson
,
Barnett
Oak Ridge
3:51.73
2
10
2
Christia
,
Murphy
,
Sparling
,
Spauldin
St Thomas Aquina
3:54.24
2
8
3
Edwards
,
McMillio
,
Newton
,
Panchano
Ocoee
4:11.23
2
6
4
Butler
,
Darbouze
,
Robinson
,
Staple
Kissimmee-Osceol
4:14.03
2
5
5
Relay Team
Olympia
4:20.53
2
4
6
White
,
Parkins
,
Granvill
,
Pepper
Winter Park
4:24.62
2
3
7
Amede
,
Velez-Al
,
Kennedy
,
German
Celebration
4:29.24
1
2
8
Jung
,
Pace
,
Castor
,
Johnson
George Jenkins
4:33.28
2
1
9
Blanc
,
Corojo
,
Figueroa
,
Ramos
Liberty
4:40.65
1
10
Morejon
,
Wilson
,
Wright
,
Yaryan
Father Lopez
4:52.52
1
11
Valencia
,
Crawford
,
Domingue
,
Escobar
Lake Howell
4:58.18
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Butler
,
Marrero-
,
Newsome
,
Santiago
Kissimmee-Osceol
10:19.89
1
10
2
Jung
,
English
,
Lewis
,
Johnson
George Jenkins
10:25.71
1
8
3
Barker
,
Barrera
,
Duncan
,
Taylor
First Academy
11:14.43
1
6
4
Morejon
,
Portuall
,
Ward
,
Wilson
Father Lopez
11:22.23
1
5
5
Ramos
,
Corojo
,
Figueroa
,
Blanc
Liberty
11:38.15
1
4
6
Edwards
,
Panchano
,
Sclater
,
Sclater
Ocoee
11:42.17
1
3
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Atkins, Shanell
St Thomas Aquina
42-01.25
(42.00m)
1
10
2
Pamphile, Liz
Edgewater
35-00.75
(35.00m)
1
8
3
English, Gabriella
Winter Park
31-07.00
(31.00m)
1
6
4
Shaw, Ashley
Jones
30-10.25
(30.00m)
1
5
5
Anglero, Karla
George Jenkins
30-04.50
(30.00m)
1
4
6
Kersey, Makenzie
George Jenkins
29-10.00
(29.00m)
1
3
7
Henry, Natalie
Olympia
29-02.00
(29.00m)
1
2
8
Augustin, Charina
Jones
27-08.50
(27.00m)
1
1
10
Kirkland, Symone
Kissimmee-Osceol
26-02.50
(26.00m)
1
11
Bryan, Trinity
Jones
26-01.25
(26.00m)
1
9
Hinton, Dajanique
First Academy
26-07.50
(26.00m)
1
12
Frauendorfer, Elyse
Lake Mary Prep
25-03.50
(25.00m)
1
13
Gray, Brooke
George Jenkins
24-10.00
(24.00m)
1
14
Torres, Diane
Celebration
24-08.00
(24.00m)
1
15
Emmanuel, Deborah
Liberty
24-07.50
(24.00m)
1
16
Riera, Yeicar
Celebration
24-06.00
(24.00m)
1
17
Pickard, Tempist
Olympia
24-05.00
(24.00m)
1
18
Ward, Reece
Father Lopez
23-10.50
(23.00m)
1
18
Salmon, Sak-I
Ocoee
23-10.50
(23.00m)
1
20
Alkoka, Jenna
George Jenkins
23-04.00
(23.00m)
1
21
Howard, Kourtney
Olympia
23-00.25
(23.00m)
1
22
Camen, Daniella
Lake Howell
22-10.00
(22.00m)
1
23
Martinez, Yamilet
Liberty
22-08.50
(22.00m)
1
24
Vertus, Felicia
Ocoee
21-11.50
(21.00m)
1
25
Hiracheta, Lyric
Kissimmee-Osceol
21-03.25
(21.00m)
1
26
Bertrand, Aleisha
Liberty
20-10.25
(20.00m)
1
27
Dunkley, Janeica
Kissimmee-Osceol
20-06.50
(20.00m)
1
28
Goldman, Alexandra
Lake Mary Prep
19-04.50
(19.00m)
1
29
Mejias, Dyane
Orlando Christia
18-09.50
(18.00m)
1
30
Louis, Erikah
Liberty
18-02.25
(18.00m)
1
31
Grey, Haley
Lake Mary Prep
16-09.00
(16.00m)
1
32
Azron, Sarah
Lake Howell
15-10.25
(15.00m)
1
--
Wheeler, Brianna
Lake Howell
ND
(--)
1
--
Weber, Faith
Celebration
ND
(--)
1
--
Manso, Valeria
Lake Howell
ND
(--)
1
--
John, Gabriella
Edgewater
ND
(--)
1
--
Dyer, Andrianna
New Dimensions
ND
(--)
1
--
Williams, Jessica
Ocoee
ND
(--)
1
--
Torres, Jocelyn
New Dimensions
ND
(--)
1
--
Pierre-Pierre, Elizabeth
New Dimensions
ND
(--)
1
--
Burney, Maddy
Lake Mary Prep
ND
(--)
1
--
Dixon, Qunisha
Olympia
ND
(--)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Atkins, Shanell
St Thomas Aquina
96-09.50
(96.00m)
1
10
2
Henderson, Tori
Edgewater
95-01.50
(95.00m)
1
8
3
Kersey, Makenzie
George Jenkins
93-02
(93.24m)
1
6
4
Gray, Brooke
George Jenkins
89-05.50
(89.00m)
1
5
5
Riera, Yeicar
Celebration
78-10
(78.24m)
1
4
6
Frauendorfer, Elyse
Lake Mary Prep
77-05
(77.24m)
1
3
7
Shaw, Ashley
Jones
77-01
(77.24m)
1
2
8
Anglero, Karla
George Jenkins
75-00
(75.24m)
1
1
9
Pate, Claire
Jones
72-09
(72.24m)
1
10
Hiracheta, Lyric
Kissimmee-Osceol
72-07.50
(72.00m)
1
11
Ward, Reece
Father Lopez
71-01.50
(71.00m)
1
12
Kirkland, Symone
Kissimmee-Osceol
68-05
(68.24m)
1
13
Henry, Natalie
Olympia
63-11
(63.24m)
1
14
Emmanuel, Deborah
Liberty
61-07
(61.24m)
1
15
Goldman, Alexandra
Lake Mary Prep
60-07.50
(60.00m)
1
16
Morgan, Anjelika
Liberty
60-03.50
(60.00m)
1
17
Howard, Kourtney
Olympia
56-11
(56.24m)
1
18
Perez, Hannah
Celebration
56-06
(56.24m)
1
19
Alkoka, Jenna
George Jenkins
55-09.50
(55.00m)
1
20
Mejias, Dyane
Orlando Christia
55-05.50
(55.00m)
1
21
Martinez, Yamilet
Liberty
54-02
(54.24m)
1
22
Dunkley, Janeica
Kissimmee-Osceol
48-02
(48.24m)
1
23
Grey, Haley
Lake Mary Prep
47-03.50
(47.00m)
1
24
Grayson, Francesca
Jones
45-07.50
(45.00m)
1
25
Pickard, Tempist
Olympia
44-01.50
(44.00m)
1
26
Azron, Sarah
Lake Howell
35-06.50
(35.00m)
1
27
Wheeler, Brianna
Lake Howell
34-04
(34.24m)
1
--
Camen, Daniella
Lake Howell
FOUL
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cutliff, Clarissa
Edgewater
5-04.00
(5.00m)
1
10
2
Amede, Brittany
Celebration
5-02.00
(5.00m)
1
8
3
Strube, Lindsey
First Academy
5-02.00
(5.00m)
1
6
4
Sizemore, Anna
George Jenkins
5-00.00
(5.00m)
1
5
5
Sizemore, Abigail
George Jenkins
5-00.00
(5.00m)
1
3.50
5
Newton, Chloe
Ocoee
5-00.00
(5.00m)
1
3.50
11
Forest, Sydney
Lake Mary Prep
4-04.00
(4.00m)
1
12
Carey, Joshea
Olympia
4-02.00
(4.00m)
1
12
Steele, Reanne
Oak Ridge
4-02.00
(4.00m)
1
12
Emerson, Madison
Celebration
4-02.00
(4.00m)
1
15
Mims, Leah
Oak Ridge
4-00.00
(4.00m)
1
7
Angelini, Chloe
St Thomas Aquina
4-10.00
(4.00m)
1
2
8
Johnson, Alana
Winter Park
4-06.00
(4.00m)
1
1
9
Jacks, Magella
Winter Park
4-06.00
(4.00m)
1
9
Exavier, Maherly
Olympia
4-06.00
(4.00m)
1
--
McKendrick, Victoria
George Jenkins
NH
(--)
1
--
Baker, Chloe
George Jenkins
NH
(--)
1
--
Rembert, Tabitha
Orlando Christia
NH
(--)
1
--
Cain, Kennedy
Winter Park
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Richmond, Jakayla
Edgewater
17-06.50
(17.00m)
nwi
1
10
2
Williams, Thalya
Kissimmee-Osceol
16-03.00
(16.00m)
nwi
1
8
3
King, Lyric
Oak Ridge
15-10.50
(15.00m)
nwi
1
6
4
Christian, Imami
St Thomas Aquina
15-10.25
(15.00m)
nwi
1
5
5
Huggins, Shantavia
Kissimmee-Osceol
15-09.25
(15.00m)
nwi
1
4
6
Lewis, Jalaycia
George Jenkins
15-04.00
(15.00m)
nwi
1
3
7
Meyer, Lauren
George Jenkins
15-01.50
(15.00m)
nwi
1
2
8
Watts, Skylar
Oak Ridge
15-01.00
(15.00m)
nwi
1
1
10
Williams, Dacia
Olympia
14-06.00
(14.00m)
nwi
1
11
Adams, Amy
Winter Park
14-05.50
(14.00m)
nwi
1
12
Mcelroy, Courtney
George Jenkins
14-03.00
(14.00m)
nwi
1
12
Rembert, Tabitha
Orlando Christia
14-03.00
(14.00m)
nwi
1
14
Lydecker, Allie
Father Lopez
14-02.00
(14.00m)
nwi
1
15
Forest, Sydney
Lake Mary Prep
14-00.00
(14.00m)
nwi
1
9
Sanctos, Marina
Olympia
14-07.50
(14.00m)
nwi
1
16
Cruz, Asia
Kissimmee-Osceol
13-10.75
(13.00m)
nwi
1
17
Exavier, Maherly
Olympia
13-09.75
(13.00m)
nwi
1
18
Ford, Bre'Anna
Liberty
13-07.75
(13.00m)
nwi
1
19
Washington, Queen
Liberty
13-06.75
(13.00m)
nwi
1
20
Dimarko, Amanda
Lake Mary Prep
13-06.00
(13.00m)
nwi
1
21
Hammonds, Shantisha
George Jenkins
13-04.50
(13.00m)
nwi
1
22
Goncalves, Tatiana
Olympia
13-04.00
(13.00m)
nwi
1
22
Steele, Reanne
Oak Ridge
13-04.00
(13.00m)
nwi
1
24
Seaman, Skyla
Orlando Christia
13-01.50
(13.00m)
nwi
1
25
Allen, Sharisia
Jones
13-00.75
(13.00m)
nwi
1
26
Colmenares, Vanessa
New Dimensions
12-11.50
(12.00m)
nwi
1
27
Lydecker, Caroline
Father Lopez
12-10.00
(12.00m)
nwi
1
27
Roman, Juliaris
Liberty
12-10.00
(12.00m)
nwi
1
29
Forest, Mckenzie
Lake Mary Prep
12-06.50
(12.00m)
nwi
1
30
Edwards, Maya
Ocoee
12-03.25
(12.00m)
nwi
1
31
Erikson, Eva
Lake Mary Prep
11-08.00
(11.00m)
nwi
1
32
Dominguez, Maria
Lake Howell
11-06.00
(11.00m)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Turner, Domonique
Kissimmee-Osceol
38-04.00
(38.00m)
nwi
1
10
2
Williams, Thalya
Kissimmee-Osceol
33-04.50
(33.00m)
nwi
1
8
3
Lewis, Jalaycia
George Jenkins
32-09.50
(32.00m)
nwi
1
6
4
Meyer, Lauren
George Jenkins
32-04.75
(32.00m)
nwi
1
5
5
Sizemore, Anna
George Jenkins
32-04.00
(32.00m)
nwi
1
4
6
Angelini, Chloe
St Thomas Aquina
31-04.25
(31.00m)
nwi
1
3
7
Myers, Marquasha
Oak Ridge
30-10.75
(30.00m)
nwi
1
2
8
Steele, Reanne
Oak Ridge
30-05.50
(30.00m)
nwi
1
1
9
DeMartino, Kailey
George Jenkins
29-05.50
(29.00m)
nwi
1
10
Adams, Amy
Winter Park
28-03.00
(28.00m)
nwi
1
11
Forest, Mckenzie
Lake Mary Prep
28-02.25
(28.00m)
nwi
1
12
Herndon, Kendall
Lake Mary Prep
27-06.75
(27.00m)
nwi
1
13
Roman, Juliaris
Liberty
27-02.00
(27.00m)
nwi
1
14
Kuplen, Ashley
Celebration
26-03.00
(26.00m)
nwi
1
--
Mims, Leah
Oak Ridge
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schafers, Summer
Olympia
11-06.00
(11.00m)
1
10
2
Breske, Nicole
Winter Park
10-06.00
(10.00m)
1
8
3
Jurkauskas, Jeyli
St Thomas Aquina
9-00.00
(9.00m)
1
6
4
Robitaille, Shaday
St Thomas Aquina
8-06.00
(8.00m)
1
5
5
Granville, Reagan
Winter Park
7-06.00
(7.00m)
1
4
6
Hines, Megan
George Jenkins
7-00.00
(7.00m)
1
3
7
Neumann, Brianna
George Jenkins
7-00.00
(7.00m)
1
2
10
Alvarez, Samori
George Jenkins
6-00.00
(6.00m)
1
10
Erikson, Danielle
Lake Mary Prep
6-00.00
(6.00m)
1
10
Forest, Sydney
Lake Mary Prep
6-00.00
(6.00m)
1
8
Passino, Lauren
George Jenkins
6-06.00
(6.00m)
1
0.50
8
Gamboa, Elena
Winter Park
6-06.00
(6.00m)
1
0.50
13
Forest, Mckenzie
Lake Mary Prep
5-06.00
(5.00m)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
More news
2015 Results - Pepsi Florida Relays
2014 Results - Mountain Dew Invitational
0 shares:
Jeff Wentworth Invitational
,
Celebration High School Track & Field and Cross Country - Celebration, Florida
,
DyeStatFL.com
,
Edgewater High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Olympia High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
5
2019
5
2018
1
2016
5
2015
68
37
2014
86
13
2013
36
13
2012
110
24
2011
51
10
2010
14
3
2009
2
Show 8 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!